Mide Spazmı İlaçları ve Kullanımı
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Mide Spazmı İlaçları ve Kullanımı

Mide Spazmı İlaçları, Mide ve bağırsak hareketlerini azaltacak ilaçlar gaz ve de şişkinliğe sebep olabilir. Kişinin başka bir rahatsızlık nedeni ile aldığı bir ilaç var ise onda bağırsak ve mide si ile değişik sorunlara sebep olabilir. Bu nedenle ilaç kullanırken çok dikkat etmeli, ilaçların mide ve bağırsak sistemine zarar verdirmemesine özen gösterilmelidir.

Mide Spazmı İlaçları: Kısaca mide spazmı ilaçlarını sıralayalım. Spasflex draje, Epidosin composltum draje, Duspatalin Retard kapsül ve Duspatalin Draje.

Spasflex Draje: Kısaca ilacın tanıtımını yapalım. İlacın etken maddesi mebeverin hidroklorür olduğu bilinir. Bu ilaç sindirim sistemimizdeki düz kasları etkileyip çalışan spazm etkileyen bir ilaç türüdür. Kalın bağırsakla ilgili ve mide ile alakalı spazmlar, kramplar, gaz, karın ağrısı, geğirti ve şişkinlik gibi bedene rahatsızlık verici hazımsızlık şikâyetleri veya ishal, kabızlık ve karın bölgesinde ağrı gibi birkaç tane bilinen başlıca belirtileri vardır.

Epidosin Compoltum Draje: bu ilacı sizlere özetle şöylece anlatalım. Bu ilacın en etken maddesi valetemat bromür-parasetamol'dür. Epidosin compoltum draje iç organlardaki düz olan kasları spazm ve çalışan kramp giderici bir ilaç türü olarak geliştirildiği belirtilmiştir. Bunda başka bazı özelliği ise ateş düşürücü ve de ağrı kesici gibi çok yünlü bir ilaçtır. Birkaç yerdeki daha etkili olur, safra kesesindeki taşlar, idrar yolları ile ilgili ağrılar, mide, bağırsak krampları ve ağrılı idrar yapmakta bu hastalıktan ileri gelir.

Duspatalin Retard Kapsül: Kısaca sizlere tanıtalım bu ilaç sindirim sistemindeki düz kaslara etki ederek çalışan spazm giderici etkisi olan bir ilaçtır. Karın ağrısı, mide, kalın bağırsaklarla alakalı spazmlar, şişkinlik belirtileri, gaz ve hazımsızlık gibi rahatsızlık veya kabız, ishal ve karın ağrısı gibi belirtiler mevcuttur bu hastalıkta.

Duspatalin Draje: bu tanıtımı kısa olarak anlatalım ilacımızın en etken maddesi mebeverin hidroklorürdür. Duspatalin draje, sindirim sistemindeki düz kasları etkisine altına alarak çalışan spazm giderici etkisi olan bir ilaç türüdür. Safra kesesi rahatsızlıkları, on iki parmak ülseri, mide, sindirim yolunun spesifik vya spesifik olmayan iltihapları, crohn hastalığı geğirti, gaz şişkinliği gibi birçok belirtileri bulunmaktadır.

Mide Spazmı İlaçları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Spazm Belirtileri ve Tedavisi

Spazm Belirtileri ve Tedavisi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Hemifasiyal Spazm Belirtileri ve Tedavisi

Hemifasiyal Spazm Belirtileri ve Tedavisi

Hemifasiyal Spazm Ameliyatı ve Sonrası

Hemifasiyal Spazm Ameliyatı ve Sonrası

Mide Spazmı Belirtileri ve Tedavisi

Mide Spazmı Belirtileri ve Tedavisi

Omuzda Kas Spazmı Belirtileri ve Tedavisi

Omuzda Kas Spazmı Belirtileri ve Tedavisi

Kas Spazmı Belirtileri ve Tedavisi

Kas Spazmı Belirtileri ve Tedavisi